Group Fitness Instructors

  • Amira Barsoom

    Amira

    Class Name 

    Day/Time

    Location

    Dance Jam

    Tuesdays
     7:30pm-8:30pm

    Upper Group Fitness

    Zumba

    Wednesdays
    5:00pm-6:00pm

    Upper Group Fitness

  • Dannon Cox
    Dannon

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Iyengar Yoga

    Mondays
    12:00pm-1:00pm

    Lower Group Fitness

    Restorative Yoga

    Thursdays
    6:30pm-7:30pm

    Lower Group Fitness

  • Denise Ennis

    denise

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Yoga Sculpt

    Tuesdays
     12:00pm-1:00pm

    Lower Group Fitness

    Ride & Relax

    Wednesdays
    5:00pm-6:15pm

    Lower Group Fitness

  • Erin Gillespie
     erin

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Yin Yoga + Meditation

    Mondays
    7:45pm-9:00pm

    Lower Group Fitness

    Restore & Flow Yoga

    Fridays
     12:00pm-1:00pm

    Lower Group Fitness

  • Estela Marmolejo-Daher
     estela

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Zumba

    Mondays
    5:00pm-6:00pm

    Upper Group Fitness

  • Kiera Sweeney

    kiera

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Mat Pilates

    Mondays & Wednesdays 6:15pm-7:15pm

    Upper Group Fitness

  • Lauren Johnston
     lauren

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Dance Jam

    Thursdays 7:30pm-8:30pm

    Upper Group Fitness

    Dance Jam

    Saturdays 10:15am-11:15am

    Upper Group Fitness

  • Lauren Von Klinggraeff

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Refresh Yoga

    Sundays 6:30-7:45pm

    Lower Group Fitness

  • Madisyn Gauerke
     madisyn

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Dance Jam

    Mondays
    7:30pm-8:30pm

    Upper Group Fitness

    PulsePointe Barre

    Tuesdays
     6:15pm-7:15pm

    Upper Group Fitness

  • Margaret Sebastian
     margaret

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Zumba

    Tuesdays
    5:00pm-6:00pm

    Upper Group Fitness

  • Maria Chavarría
     Maria

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Cycle Express

    Tuesdays 5:00pm-5:45pm

    Lower Group Fitness

    Vinyasa Yoga

    Wednesdays 7:45pm-9:00pm

    Lower Group Fitness

    Step

    Thursdays 5:00pm-6:00pm

    Upper Group Fitness

  • Mary Dilorio

    mary

    Class Name

    Day/Time

    Location

    PulsePointe Barre

    Thursdays 6:15pm-7:15pm

    Upper Group Fitness

  • Mike Zuhlke

    mike

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Ride & Relax

    Mondays, 
    Fridays
    6:15am-7:15am

    Lower Group Fitness

    Cycle + Core

    Tuesdays,
    Thursdays
    12:00pm-1:00pm

    Lower Group Fitness

  • Morgan Bradley 

    morgan

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Country Line Dance

    Wednesdays 7:30pm-8:30pm

    Upper Group Fitness

  • Nora Johnston

    norma

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Bear Bootcamp

    Wednesdays 6:30pm-7:30pm

    Lower Group Fitness

    Cycle Express

    Thursdays 5:00pm-5:45pm

    Lower Group Fitness

  • Sky Rojas

    sky

    Class Name

    Day/Time

    Location

    Power Pump

    Mondays,
    Wednesdays
    12:00pm-1:00pm

    Upper Group Fitness

    Bear Bootcamp

    Mondays
    6:30pm-7:30pm

    Lower Group Fitness